gjgukhkhlih gjgukhkhlih
  • 24-09-2016
  • Mathematics
contestada

A​ fast-food chain bought two pieces of land for new stores. The more expensive piece of land costs ​$20,756 more than the less expensive piece of​ land, and the two pieces together cost ​$168,072. How much did each piece​ cost?

Respuesta :

itsbabs904 itsbabs904
  • 26-09-2016
The least expensive piece of land costs $73,658. The more expensive piece of land costs $94,414
Answer Link

Otras preguntas

is 12 over 16 equivalent to 0.6
PLEASE HELP I DON'T UNDERSTAND
in 1961-1962 which Georgia's's cities gained the most headlines from the protest happening there?
What is the difference between polytheism and monotheism? A. Polytheism is the worship of earth gods. Monotheism is the worship of water gods. B. Polytheism
Imagine that you were required to work in the health and wellness industry for four years. What type of job or career would you pursue for those four years? Why
What is the square root of a 1,000,000
identify the solution of each equation from the list given H+19=56,36,37,38
is 12 over 16 equivalent to 0.6
3 tenths and 1 hundredth
Which best summarizes the theme of "Spring and Fall"? A. Optimism is a useful frame of mind. B. Human experience is destined to include sorrow. C. It is pointle