jaydenxartola jaydenxartola
  • 26-09-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $48 for 3 pairs of shoes?

Respuesta :

adingates
adingates adingates
  • 26-09-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

pls give thanks and brainliest

Answer Link

Otras preguntas

if a=2,b=1 and c=1 than evalute ab+bc​
How does Ralph feel about what happened to Simon? How does Piggy feel? Which boy's feelings do you think are the most honest and why? Use at least one piece of
Give example of yeast helping in making something
Could someone answer all 3 questions?
3x +7x -5 +2x +10 simplified is 12x +5
ATTENTION STOP POSTING BAD QUESTIONS ​
Many key artifacts from the colonial history of Boston are housed today in what location?
Is the answer correct in exercise 1?
23x1290801 PLS ANSWERRR
Find the distance between the points (-5,4) and (0,-5)