dynmar1731
dynmar1731 dynmar1731
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound.
How many pounds of blueberries can you buy for $13.00?

Respuesta :

Renee8696 Renee8696
  • 25-09-2020

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

13/4=3.25

Answer Link
mariekaolivia mariekaolivia
  • 25-09-2020

Answer:

3.25 i think hehe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

does anyone else here loveeeee justin bieber
write the 10 principles of orthographic drawing​
Francis went to the sporting goods store and spent $75.15 on 6 items. Five of those items were pairs of socks and each cost the same amount. The 6th item was a
PLS HELP ME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Forces between particles increase as the particles move faster and farther apart.true or false
Ethan puts $1100 into a Certificate of Deposit (CD) account that earns 2.3% interest each year. What will be the interest of the CD account earned after 8 years
slope= 2; (14, 33) Equation:______
help please no links please
Please help. Algebra 2.
A swimming pool is 17.04 metters wide it is didvided into 8 lanes of equal width for swimming laps.How wide is each lane