renitywhite441 renitywhite441
  • 25-09-2020
  • English
contestada

There seems to be too much standardized testing in public schools fact or opinion

Respuesta :

frankk92
frankk92 frankk92
  • 25-09-2020

Answer:fact

Explanation:

Even teachers agree

Answer Link
Natashagresh02 Natashagresh02
  • 25-09-2020

Answer:fact

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The table shows the recipe for one cookie. Ingredient Amount (cups) egg white flour 0.5 sugar A baker makes 6 cookies following the recipe exactly. How much mor
An algorithm is given below. 1 array ID ← [45, 33, 27, 88, 103, 66, 71] 2 OUTPUT "Please enter ID number to find" 3 numberSought ← USERINPUT 4 found ← False 5 n
These sets of data have the same mean. Which choice correctly completes this statement? The standard deviation of set A is __________ the standard deviation of
What is 2/5 written as a decimal and as a percent
Five cakes were cut into eighths and sold. Each slice costs $1.50. How much money did the cakes bring in? ​
The function relating the cost of framing a picture y to the number of inches of frame x is shown in the graph. Write an equation of the line in slope-intercep
Graph the system of equations to determine the solution. In your final answer, include your graph and the solution. x=y+4 y=x-4
What did the Supreme Court do during the period when John Marshall was chief justice? A) It decreased the power of the legislative branch. B) It gave state gove
Find the unit rate (How much for one shirt?): $98.73 for 6 shirts (round to the nearest hundredth).
A local farm, customer pick their own strawberries