Jamyla0825
Jamyla0825 Jamyla0825
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Bob purchased and 8 pack of hamburger buns for 2.96 not including tax.what is the cost of 1 bun?

Respuesta :

ahmedra2574 ahmedra2574
  • 25-09-2020

Answer:

$0.37 is the cost of one bun.

Step-by-step explanation:

2.96/8 = 0.37

Answer Link

Otras preguntas

why is it important to know your variables when conducting an investigatory problem  ?
solve for r F= k (m1m2/r^2)
a⁴+b⁴=a²b² ,prove that a⁶+b⁶=0
How and why did the antislavery movement become more radical over the period 1815 to 1860?
How can I work out 30% of (blank) is 60?
Hey there this is Japanese What is the meaning of :1) sugoi2) takai
What is the algebraic expression for this story problem?A tank is filling with water from a natural spring well. Two days ago the water was 10 feet deep, and ye
the continuous muscular tube of the digestive system is called the
Find the total price including 7percent tax on a $9.79 purchase
Write y=2x^2+8x+5 in vertex form. Please