hey14291 hey14291
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer.
Need now

Please answer Need now class=

Respuesta :

heavenleecintron
heavenleecintron heavenleecintron
  • 25-09-2020

Answer: C) A 10 ounce box costs $2.19

Step-by-step explanation:

Plug 10 into the x and solve

0.10x + 1.19

0.10(10) + 1.19

0.10 x 10 = 1

1 + 1.19 = 2.19

Answer Link

Otras preguntas

800 is 10 times as much as
how does geography affect where people live?
600 is 10 times as much as what please help me!!!!
is 24/40 equivalent to 3/5
solve for k:1/3k + 1/2 = 1/4k
who owns micronesia?
what is the simplest form of 120 over 15
The vertex form of the equation of a parabola is y = 4(x - 2)2 - 1. What is the standard form of the equation? A.y = 4x2 - 16x + 2 B.y = 4x2 - 16x + 15 C.y = 4x
What number am I? When you divide me by 5 the remainder is 4. I have two digits. Both digits are odd. The sum of my digits is 10.
fran swims at a speed of 2.6mph in stillwater the river flows at a speed of 0.4mph how long will it take her to swim 4.4mi upstream______ and 4.4mi downstream__