dance72727 dance72727
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of peas are 3 for $1.29. How much would one can of peas and a bag of chips priced at $2.19 cost all together?

Respuesta :

gheslinemedina0321
gheslinemedina0321 gheslinemedina0321
  • 24-09-2020

Answer:

It would be 2.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. One drawback of mailed marketing surveys is A. the process is inconvenient for the respondent. B. the high cost. C. longer response times, s
ABC = PQR given ABC = PQR, m<B = 3v + 4, and m<Q = 8v vind m<B ans m<Qm
The experiment that showed that people will obey authority is the:
HELP 10PTS!! what is the value of x?
located near Africa’s coast and rifts, _______ are steep slopes and cliff sides that are caused by erosion
A train moving at a constant speed travels 180 mi in 4 h. How far does the train travel in 7 h? A. 360 mi B. 315 mi C. 280 mi D. 420 mi
For how many years Britain did not enforce British laws in American colonies what is the name of the policy
The green line below
Which of the following is the best definition of a scientific theory?Help me plz
Find the point on the x axis which is equidistant from the points (2, -5) and (-2, 9) . Also find the area of the isosceles triangle so for