kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

A rose garden is designed by joining a rectangle and a semicircle, as shown below. The rectangle is 25ft long and 16ft wide. If the gardener wants to build
Explain why children shoul not be forced to choose sides in a divorce situation.provide two responses
How did progressives view the role of government? government should not intervene in the economy or society. government should take an active role in the econom
Air is not matter because you cannot see it. True False
anyone can give me an example of positive feedback?
Which pairs are solutions to the equation? 5xy + 9 = 44   A. (1, 7) and (4, 11)   B. (4, 11) and (2, 3)   C. (1, 7) and (7, 1)   D. (7, 1) and (2, 3
the daily supply of oxygen for one person is provided by 625 square feet of lawn. a total of 4375 square feet of lawn would provide the daily supplies of oxygen
when an acid and base combine, they react chemically. the result is water and a(n) ___
A genetic predisposition means that you will definitely be born with a certain gene. True False
A species of rabbit lives in a meadow where grass plants are readily available during summer months. The rabbits do not stray far from the meadow because the pl