kristanpotts14 kristanpotts14
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Find each rate and unit rate $8.96 for 8 pounds of grapefruit?

Respuesta :

princessdeaja
princessdeaja princessdeaja
  • 23-09-2020

Answer:

the answer should be 0.96

Answer Link

Otras preguntas

Good thesis statement on how Androids better than iPhones?
i need help writing an equation from a graph
if f(x)=2x+1,what is f(-3)
Hi, can you help with this problem:(-50)/2
the boiling point of krypton is -152°c. the boiling point of radon is -6 °c What is the difference between the two boiling points?
What process are sedimentary rocks formed from igneous rocks?
An allergic reaction may increase the number of what?
What is 12/16 in it's lowest term
use the order of operations to evaluate each expression. 4x4+3
Maren walks 3/5 miles in 24 minutes at a steady pace.  How long does it take her to walk 2 miles.