OfficalTodorokiShoto
OfficalTodorokiShoto OfficalTodorokiShoto
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $0.35 per pound and bananas cost $1.41 per
pound. Sally bought 2.5 pounds of oranges and 3.4 pounds of
bananas. How much did she pay for the oranges and bananas at
the register?

Respuesta :

LivyRoss
LivyRoss LivyRoss
  • 22-09-2020
She paid $5.669. Rounded to the nearest hundredth, $5.67. Rounded to the nearest whole number, $6.
Answer Link

Otras preguntas

as a medical administrative assistant at Saint Catherine Children’s Hospital, write an email message to your supervisor that will be read on a mobile device de
find the quotient of 3870 and 18
What does Holden have against bald men?
A jewel case that holds 2 CDs is 140 mm x 120 mm x 9 mm. hat is the surface area of this jewel case?
statement and reasons m<1 +m<2+ m<3=180 whats the reason?
the surface of water connect like a sort of sort of skin due to property of liquids called
specificity is important to fitness program because it
A cylindrical can of cat food has a diameter of 3.5 inches and a height of 1.25 inches A second brand of cat food is packaged in a cylindrical can with a radius
One +4 equals five, 2+5 = 12, 3+6 = 21, what does 8+ 11 equal
Select all that apply. Select all the correct statements about ion sizes below. Check all that apply. Au3+ is smaller than Au+ As3− is smaller than P3−. Au+ is