ualanna7 ualanna7 22-09-2020 Mathematics contestada George has $5.00 to spend on candy. If each candy bar costs $0.65, how many bars can he buy? This can't be hard right :P oh and btw SHOW YOUR WORK or i'll just take your answer off and let someone else answer. ALSO i'll let you know if ur wrong :)