lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Respuesta :

meekofuzzybutt
meekofuzzybutt meekofuzzybutt
  • 22-09-2020

Answer:

$51.2

Step-by-step explanation:

4 x 12.8 = 51.2

Answer Link

Otras preguntas

A stubborn 150 kg pig sits down and refuses to move. To drag the pig to the barn, the exasperated farmer ties a rope around the pig and pulls with his maximum f
How do you change exposure to allow for greater DoF
A laptop costs $550. You get a coupon in the mail for 30% off. If you use the coupon, what is the sale price for the laptop?
Given that P-31 is the only natural isotope of phosphorus, what is the mass of one P atom and the mass of Avogadro's number of P atoms, respectively?
What happened during the British campaign in the south
What are the six types of propaganda
the structure shown in the inset (right) show the level of organization called
solve 3-2cos²x-3sinx=0 for 0≤x≤360
Why is obierika sometimes sorry he has the title of ozo?
are the whites' three wishes granted? do they get what they really want? explain