Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost? (please give an explanation on how to find it)

Respuesta :

2y7jqx7qwj 2y7jqx7qwj
  • 22-09-2020
The answer: 2.16
To get the answer you have to multiply 2.4 to .9
Answer Link

Otras preguntas

You must use form sf-700, security container information, to track all information listed here except___________________.
Which of the following conditions would lead rain water to run off the Earth's surface as a stream rather than infiltrate into the groundwater system? a. satura
Each year, the value of an investment increases by 0.49% of its value the previous year. Which of the following functions best models how the value of the inves
Is plastic deformation permanent deformation caused by loads that create stress that exceeds the yield stress of the material?
Find the wavelength of the Balmer series spectral line corresponding to n = 17.
Find a solution of the initial-value problem y′=xy³+25, y(0)=15.
During which stage does the star have an inert (nonfusing) helium core?o stage iiio stage iv o stage vi o stage vii o stage viii
The important stages children skip because of wanting to be an adult and all the factors that influence while explaining the importance of doing things at their
Regular communication with the child's caregivers can provide valuable insights into the child's experiences and needs. They can also reinforce the strategies y
mga naitulong ni emperor yu sa kabihasnang sa silangan asya