s20027443
s20027443 s20027443
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?
$0.02
$0.19
$3.78
$5.26

Respuesta :

danielvalencia2005 danielvalencia2005
  • 22-09-2020
$0.19 because if you divide 3.99 by 21 you get 0.19
Answer Link
lilcutey
lilcutey lilcutey
  • 21-10-2020
0.19 since it’s a decimal it’s kinda easy to work with them if it’s in a improper fraction
Answer Link

Otras preguntas

How many atoms are there in 90.2 grams of selenium?
How is gravity affected by mass and radius?
Why Is Idaho Called the Gem State?
Can someone help me solve this proportion: 5/n=1.5/1.8
When plastic deformation of a material occurs, the material _____.
What do you measurement of capacity?
In the US, What is the DMV?
Write 10 sentences describing your weekend - what you did, normally do and going to do
In the US, What is the DMV?
How to prove Jack guilty in the lord of the flies book?