letsplaythedragon letsplaythedragon
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

At the farmers marke, two pounds of peaches cost $4.20. How much will five pounds cost

Respuesta :

sckauwell04
sckauwell04 sckauwell04
  • 22-09-2020
10.50 should be your answer
Answer Link
kricket326
kricket326 kricket326
  • 22-09-2020
If 2 pounds cost $4.20 then 1 pound costs $2.10
4.20+4.20+2.10 = $10.50
Answer Link

Otras preguntas

Which of these most likely causes a total solar eclipse? Select one: a. the sun, moon at perigee, and Earth forming a triangle b. the sun, moon at apogee, and E
A ramp is used to load furniture onto a moving truck. The person does 1240 J of work pushing the furniture up the ramp, and the ramp does 822 J of work. Calcula
Which best describes the primary structure of this excerpt? problem and solution chronological order list form comparison and contrast
Which feature is an element of OPSEC? A. avoiding frequent system upgrades B. identifying threats to information C. providing minimalistic bandwidth D. uplo
Right Triangles I been having trouble with gemotrey lately ​
How are the graphs of the functions f(x) = 16and g(x) = 3/64"related?
y equals 3/8 x+ 12 write the equation in standard form using integers​
Determine the time necessary for P dollars to double when it is invested at interest rate r compounded annually, monthly, daily, and continuously. (Round your a
A 0.0625 tank contains 0.0925kg nitrogen at a gauge pressure of 5.17atm.Find the temperature of the gas in degree Celsius​
Which one please help me