jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

160 feet of lumber at $2.49 per foot

Respuesta :

wnicklong
wnicklong wnicklong
  • 21-09-2020

Answer:

$398.40 for 160 feet of lumber based on $2.49 per foot.

Step-by-step explanation:

Simply multiply 160 by 2.49 and get $398.40.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of a declarative sentence?
Imagine you are stranded on a deserted island with 400 individuals. Once you and the others have built some shelters and taken stock of the island, how would yo
A cafe offers 3 sides with the lunch special. A customer can choose from rice, green beans, carrots, salad, and corn. How many different combinations are possib
How did Franklin react to the suggestion that he was considered proud?
What is the square root of 3?
plz help.........................
Your answer answeris wrong, its actually a
Fully explain the changes that occurred with both the camera and film that led to the creation of cinematography. What is cinematography?
Greek philosophers believed the universe was governed by
Please answer multiple choice please!