jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

60 feet of copper pipe at $1.25 per foot

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020

Answer:

if you bought 60 feet of copper pipe at $1.25 per foot, the total price would be $75

Step-by-step explanation:

since you are buying 60 feet of copper pipe, you would multiply the amount at which it costs per foot. 60×1.25=75

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

is Bacteria used in photosynthesis.
PLEASE HELP.... Which of the following could be the side lengths of a triangle? A. 15, 16, 33 B. 14, 16, 34 C. 12,15, 30 D. 17, 18, 32
Please help me with 5 and 7
The nucleus in the center of an atom contains ___ and __ ?
Amplify The temperature of the areas surrounding Farmington before Storm 1 and before Storm 2 was about 8°C, and there was the same amount of water vapor in the
identicia. el adverbios y Determinante. puse el cuaderno arriba del armario. cual es la respuesta arriba o puse​
help me plissssssssssss
A bag contains 5 blue marbles, 2 green marbles and 3 yellow marbles. What is the probability of choosing one green marble and then a yellow marble with replacem
study the given lever and calculate the effort to the balance the load used in it ?​
During the summer, Owen works at the local Park District. He earns $10 per hour working as a lifeguard and $8 per hour at the concession stand. Owen can work 30