Cameronalford
Cameronalford Cameronalford
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 shirts is $32.00 what is the unit price

Respuesta :

hana83
hana83 hana83
  • 21-09-2020

Answer:

$8.00 per shirt

Step-by-step explanation:

32 ÷ 4 = 8

Answer Link
bhabiebarbz
bhabiebarbz bhabiebarbz
  • 21-09-2020
$8 since 32/4=8 and of course 4x8=32 I hope this helps! :)
Answer Link

Otras preguntas

Factor then solve.1.81 - 4x²=02. 4s² + 9 = 12s
what event triggered world war i ?
can you tell me what Is Pleonasm?
Insert 2 irrational numbers between 2/5 and 3/4
The boy was penitent and _______ to the store clerk for stealing candy.a-bragged b-apologizedc-talked d-cordial
how reliable are grammar checkers?
Insert 2 irrational numbers between 2/5 and 3/4
How do I solve for x and state the restriction if (a-c)/(x-a)=m
what is a closed-ended question?
How many faces edges vertices does a decagonal prism have ?