germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

How many liters of nitrogen will react with 3800 grams of hydrogen at -30C and 2.3 atm
The European Union passed a consumer privacy law, called the ________, that addresses technology developments such as social networks and cloud computing. 1) Sh
Taylor Products manufactures faux boulders to be used in various landscaping applications. A special resin is used to make the boulders. What is the standard qu
Which of the following generally works best when you are revising slide order or adjusting sections? a. Normal viewb. Slide Sorter viewc. Slide Show viewd. Outl
Describe with a single word what line y-3x=10 is to circle x2+y2=10
1. Which court decision established "separate but equal" facilities for African Americans and whites? A. 1. Dred Scott v. Sanford B. 2. Plessy v. Ferguson C. 3.
A baker makes pizza on a large rectangular baking sheet measuring 121 cm by 66 cm. For the individual slices, he has to cut the pizza into squares with the larg
Quadrilateral RSTU has vertices at R(2,5), S(7, – 5), T( – 4, – 7), and U( – 9,3). Is RSTU a square? Justify your answer.
Which artist's public claim that a painting needed no subject matter to be aesthetically pleasing helped set the stage for the emergence of abstract art in the
Which of the following is the smallest value? 0.45 0.054 0.09 0.05 0.101