Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

if someone would explain how to do this and give me the final answer that would be nice if you, i just don’t know how to work it out
write your answer as a mix number 8 1/2 + 7 2/3 add
A, B and C are partners sharing profits in the ratio 3:2:1. During the year A withdraws Rs. 3000 at the start of each month, B withdraws Rs. 2000 on the 15th of
please helppppppppp me it’s urgent
explain why pressure decrease with altitude or height​
12.3 cm What is the exact volume of the sphere? O 2481.1567 cm O 7263.397 cm O 7790.837 cm O 22807.057 cm
I need help with this.
Pick the sentence that would not be a good supporting sentence for a description paragraph. A. The grill is small, but the cooking grates can fit enough food fo
what is the value of 7|H| + 4G?
17. Stella is competing in a diving competition. Her height in feet above the water is modeled by the function h=-16t? + 8t + 48, where t is the time in seconds