yolandamoreno242416 yolandamoreno242416
  • 21-07-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound . How many did she spend on coffee

Respuesta :

boredanairplane
boredanairplane boredanairplane
  • 21-07-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

multiply the cost by the pounds

Answer Link
Unprecedented Unprecedented
  • 21-07-2020

Answer:

$23.63

Step-by-step explanation:

3.4 X 6.95 = 23.63

Answer Link

Otras preguntas

Divide. 6+ (-1) Ahhhhhhhhhhhhh help
Where does the energy for the process of photosynthesis come from?
PLEASE HELP 50 POINTS DUE IN 1 HOUR
1. a). Describe what makes a plant grow towards light? Ans:​
2x+6/(x^2+3x) - x+3/(x^2+x)
this is actually physical science but there isn’t a tag for that☹︎
The product of two numbers is 12/7 If one of the numbers is 36/5 what is the other number?
Missouri and Maine were admitted together with which decisions involving slavery ?
What were the 3G’s and what is their meaning?
help asapppp A workplace has 10 software engineers and 6 web designers. Of those workers, 3 are chosen at random. What is the probability that all 3 are softwar