hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

Explain how the types of mountain landforms are related to one another.
What happened during the holocaust?
Explain two problems that Texans tried to solve after winning independence
What's 16.6666667 to the nearest tenth
When two fractions are between 0 and 1/2, how do you know which fraction is greater? Explain
What characteristics separate algae from a) protozoans and b) plants?
simplify the expression 4-3(2+5v)+7
to meet the increased demand, world food production must rise 50% by 2030.  Write this percent as a fraction in simplest form.
a retailer buys a shirt in bulk at a unit price of $18. the shirt is marked up 36%to sell in the store. what is the price of the shirt in the store
a sporting goods store offers a 40% discount on all gulf clubs. rocco spent 20% of the money in his savings account on a golf putter. he paid $48 for the putter