Hannahthienhailey
Hannahthienhailey Hannahthienhailey
  • 22-05-2020
  • English
contestada

can some one help me answer these question

can some one help me answer these question class=
can some one help me answer these question class=

Respuesta :

NinjagoKid7 NinjagoKid7
  • 22-05-2020

Answer:

D

Explanation:

Because the an image would help with visuialization and D is the only answer that has to do with what people see.

Answer Link
srmcdonald2005
srmcdonald2005 srmcdonald2005
  • 22-05-2020

Answer:

B

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is the best definition of family planning? A. studying a variety of forms of birth control to avoid pregnancy when someone is too young to raise a child
Jellybeans cost $0.80 per pound.Howard buys 4.5 pounds of jellybeans for himself and 1 pound for his friend.What is the total cost of the jellybeans Howard buys
Over time, smart phones have become _____. smaller and harder to use more powerful but harder to use less expensive for a certain amount of computing power but
What brought more pesos to colonial America? Question 1 options: The American Revolution The Civil War Triangular trade Trade with Native American Tribes
Edmund must pay $6 each for punk rock video cassettes, ????. Edmund is paid $24 per sack for accepting garbage, ????, and his relatives send him an allowance of
How long does it take to write a paragraph
simplify 5^8/5 please it's for my homework
How many steps does it take to walk a mile
Select all that are equal to 5^3 • 5^-7
short conversion between shopkeepers and costumer on buying pair of badminton kit​