issjsjjshdh issjsjjshdh
  • 21-05-2020
  • Health
contestada

Saffron costs $7.80 for ⅛ of an ounce. How much does 8 ounces cost?

Respuesta :

220505 220505
  • 21-05-2020

Answer:

499.20

Explanation:

Because 7.80x8=62.40

And 62.40x8=499.20

Answer Link

Otras preguntas

55,484 in scientific notation
a group of preschoolers has 8 boys and 24 girls . what is the ratio of girls to all children?
How do I change this into the simplest form?
Which occurs whenever valence electrons are shared or transferred between atoms?1. A decrease in charge.2. An increase in charge.3. Radioactive decay.4. A chemi
True or false. If you take Freshman Success and you don't pass it, you still get the credit ( This question is from the Freshman Success course in Connections
Which stones are the most prized for use in the lottery? Question 8 options: Hard, jagged ones Hard, jagged ones Heavy, flat ones Smooth, round ones Shiny, deco
10x + 2 = 32 General process and steps (With academic language) thanks
The answer please help
What was the issue in the Supreme Court case if Plessy v. Ferguson? What did the court rule?
who do archaeologists predict built monks mounds