churnie324
churnie324 churnie324
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

dvds are on sale for $24 dollars each. which expression can be used to find the cost in dollars of buying 4 dvds?

Respuesta :

SuperShorty
SuperShorty SuperShorty
  • 23-08-2016
4×N=24 or 24+24+24+24=N
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of n? 40= -5n/8
What is the most abundant gas in the universe?
what is half of 750 i really need help
Using compatible numbers to estimate 83+34
How would you factor out 8w-6w^3?? I have a math test tomorrow and went completely blank. :(
5d - 3.3 = 7.2 how would you answer that
Solve for g 7h+f=2h+g
How can you determine if two ratios are equal or equivalent?
10 is what percent of 15
4=(1/2)^× solve for x