amont12 amont12
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

hank bought 2.4 pounds of apples. each pound cost 1.95. how much did hank spend on the apples.

Respuesta :

littlek133
littlek133 littlek133
  • 23-08-2016
2.4 X 1.95 = $4.68.. You multiple the two together.
Answer Link

Otras preguntas

Read the quotation. “We hold these truths to be self-evident: that men and women are created equal." Which of the following best describes the origins of this q
(10 points)I REALLY NEED HELP NOW!! (A) positive (b)negative (c)zero
is it true or false that the salinity of an ocean will increase when a freshwater source flows into it.
Which of these has the most mass? A. a laser beam B. a rocket in space C. a pitched baseball D. a stationary baseball
HELP PLEASE!! I need help writing a free verse image poem that evokes a certain emotion! The image can be anything and the emotion can be anything. However, it
Soft drinks cost $1.89 and refills cost $0.25 each. With $3.80 to spend on the soft drink and refills, what is the maximum number of refills that you can get?
Convert ‘A jellyfish stung her while she was swimming’ into passive voice
What is the simplest formula of a solid containing a, b, and c atoms in a cubic lattice in which the a atoms occupy the corners, the b atoms the body-center pos
PLEASE HELP ME! I need to do this urgently( HELP
Select the word that best completes the sentence. When preparing to lift a patient, you should assess the patient, assess the environment, get the necessary __