aprilsimpson71pemscw aprilsimpson71pemscw
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Alexis and 3 friends are at the mall, each person buys a pretzel for $4, sauce for $1, and a drink for $2. Write an expression for the total and find the cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-04-2020

Answer:

(4+1+2[3])

total cost = 21

Answer Link

Otras preguntas

What is the gel like substance in a plant and animal cell?
Round $6.6666 to the nearest cent
I am trying to get the intersection of 8-16-24-32 and16-32-48
A water molecule gains enough energy to enter the gas phase is chemical or physical?why?
which two numbers multiply to give you 100 and add to give you 10
What effects did the yellow journalism used by Hearst and Pulitzer before and during the Spanish-American War have on American reactions to the situation in Cub
how hot does it have to be to melt rock
4x+5y=20 write this equation in slope intercept form
Brand A scooter has a top speed that goes 2 miles per hour faster than Brand B. if after hours, Brand A scooter traveled 24 miles, at what rate did Brand B scoo
Argyle has 8 t-shirts and 5 pairs of shorts that he wears with either sandals or sneakers.if all the colors and patterns coordinate how many different outfits c