chavez01scarleth11
chavez01scarleth11 chavez01scarleth11
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the deli, American cheese is sold for $2.32 per pound. How much would it cost for 8 pounds?

At the deli American cheese is sold for 232 per pound How much would it cost for 8 pounds class=

Respuesta :

zkwrocks1
zkwrocks1 zkwrocks1
  • 24-04-2020
$18.56 for 8 pounds
Answer Link
EVEDragon610
EVEDragon610 EVEDragon610
  • 24-04-2020

Answer:

$18.56

Step-by-step explanation:

2.32/pound

2.32x8 = 18.56

Answer Link

Otras preguntas

On a map, the scale shown is 1 inch : 5 miles. If a wildlife refuge is 50 square miles, what is the area of the refuge on the map? Next, notice that we're looki
8. Analyze What benefits might citi- zens of a centrally planned economy derive from a move toward a market- based system? What risks might be involved?
Please help me asap!
When 107/333 is written as a decimal, how many digits are in the smallest sequence of repeating digits? A. 1 B. 2 C. 3 D. 4
Hhhhhhhhhhhhhhhh Hhhhhhhhhhhhhhhh Hhhhhhhhhhhhhhhh Hhhhhhhhhhhhhhhh
74% of 315 but also please round if you can ?
(9 – 6i) × m = 9 – 6i What is m?
Which of the following statements are true? Select the two correct answers
solve pls brainliest
What are 3 reasons that prove Americans would be better off from Great Britain ?