g8rfn2000 g8rfn2000
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

A team of paper selling for $2.19 marked up 11% on cost

Respuesta :

alykphillips
alykphillips alykphillips
  • 24-04-2020

Answer:

$2.43

Step-by-step explanation:

2.19×0.11=0.2409

2.19+0.24=2.43

Answer Link

Otras preguntas

Ghana had an abundance of which two natural resources? Question 17 options: Wood and Water,    Iron and Gold,    Silver and Gold,    Copper and Wood
can anyone tell me basics of judaism
1.which statement about south american patriot jose de san martin is true? a.he was a corrupt and detested military strongman who ruled bolivia b.he was named
Simplify 6(3x - 5) + 2(3x -5)
1. How are capital resources used in production? (1 point) Unselected answer (0 pts) They allow producers better access to world markets. Unselected
A rock is launched from a cannon. It's height, h (x), can be represented by a quadratic function in terms of time, x, in seconds. After 1 second, the rock is 24
In what way was the Constitution of the United States a product of the Enlightenment?
The distance between stars is typically measured in
Trinity takes home $5200 per month from her job as a pharmacist. if her only debt obligations are a car loan payment of $750 and a mortgage payment of $980 ever
What is used to separate words or phrases in a series?