korb1551
korb1551 korb1551
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost per ounce of a 2-lb 14-oz bag of wild rice being sold for $16.56?

Respuesta :

alexneedshelp2008
alexneedshelp2008 alexneedshelp2008
  • 22-04-2020

Answer:

36 cents for 1 oz of wild rice

Answer Link

Otras preguntas

Cube A has a volume of 2cm x 2cm x 2cm. what is its density
Which is an example of secession? A) Adding states to the union, B) Taking a state out of the union, C) Allowing slaves to participate in government, D) None of
what type of soldier would have risked his life to cross the Delaware and fight the feared Hessians?
What is the value of 4 cubed? a. 16 b. 64 c. 43 d. 24
A machine that is used to sew shirts is called a _____ . capital good, natural resource, nonrenewable resource
my number has a tens digit which is 8 more than 1
Walking down the street, the buildings appeared to be getting taller. The capitalized phrase is a A. prepositional phrase. B. dangling modifier. C. misp
What is one third multiplied by two fifths
what letter comes next 1I2L3F4
0.35 as a fraction in its simplest form ?