nicholed15
nicholed15 nicholed15
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the ice cream shop, one banana split and five milkshakes cost $16.24. If three splits and two milkshakes cost $15.06, find the cost of a milkshake.

Respuesta :

realinpactchannel
realinpactchannel realinpactchannel
  • 22-04-2020

Answer:

$2.59

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes renewable resources?
6. What quantity does the gradient of the distance - time graph represent? Justify your answer.​
When a manager has control over and is accountable for cost, profit or investments of an organization, it is called ________.
Point C is on line segment \overline{BD} BD . Given CD=2CD=2 and BD=17,BD=17, determine the length \overline{BC}. BC .
How far is 1mile in feet
Read the excerpt from "A Century Ride.” Lizzie Dunlop patted the small lady’s shoulder soothingly. "There, there, little iceberg,” she said, "let it all be buri
I swear this always stress me out can someone help me
How do governments in oceania interact with each other?
HELP Why did the father react so strongly to his daughter's speech? Question 2 options: He was worried that his daughter's opinions would cause trouble. He was
answer for branliest!