valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

point A ( -3, 4 ) and point C is at ( 2, -6 ) Find the coordinates of point B on AC such that the ratio of AB to AC is 4 : 5
B. Now, write the chore your parents might tell you to do in each of the following situa Follow the model. Modelo Tu dormitorio no está limpio. Arregla tu dormi
can some pls help me with these, they’re due today
Find the slope and Y intercept​
Read the excerpt from the adapted play “The Nose.” KOVALEV. You don't? Ah . . . how to explain? I mean, I'm a very important person, a major, so surely you unde
Does anyone know the answer?
6. ¿Qué hacen los amigos después de salir del museo? 7. ¿De qué color son las sillas en que se sientan los amigos? 8. ¿Qué tiene Susana en la pared de su alcoba
Which statements describe the relationship between the area and the biodiversty of the ecosystem check all that apply
A clerk earns $12 an hour. How much does the clerk earn for p hours of work?
What happens when air reaches its dew point? A. condensationB. relative humidity is 100%C. humidity decreasesD. clouds form