gigihusk gigihusk
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

You want to buy a bouquet of yellow roses and baby’s breath for $16 the baby’s breath cost $3.50 per bunch, and the roses cost $2.50 each. You want one bunch of baby’s breath and some roses for your bouquet. How many roses can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-03-2020

•.,¸¸,.•´¯     '     ¯´•.,¸¸,.•`

: 5 !!! !

Answer Link

Otras preguntas

A spending variance is calculated by comparing actual costs with the static budget. a. True b. False
la un magazin s-au adus 80 dal. (decilitri) de otet. in prima saptamana s-a vandut o cincime din cantitate, in a doua saptamana dublul cantitatii din prima sapt
The perceived threat of communist influence in the united states during the 1950s prompted congress to
Regina purchased 1.75 pounds of turkey breast from her local deli for $5.99 per pound. To the nearest cent, how much did she spend in all?
SOLVE THIS PROBLEM IF YOU ARE SMART
Can someone help with 27?
What are a few main points on illegal immigration from Mexico to the United states
Expand the polynomial f(n)=(n-0)(n-1)(n-2)(n-3)(n-4).
What role do the convolutions play in the brain?
Who writes the unbreakable kimmy schmidt show