tarynolivia07 tarynolivia07
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jellybeans cost $4/1b. How much will it cost to buy 2-1 lbs. of jellybeans?

Respuesta :

bambam2102
bambam2102 bambam2102
  • 08-09-2020

Answer: $8

Step-by-step explanation: if they are $4/1b and you need to buy 2lb.

Answer Link
marsoncole44
marsoncole44 marsoncole44
  • 08-09-2020

Answer: it will cost $8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

On a number line what is the distance between -3/7 and -2/3?
What’s the correct answer
Which is a factor in determining the average atomic mass of an element
Which of these geological features would most likely occur where tectonic plates move away from each other? mid-ocean ridge hot spot volcano deep-sea trench c
My question Is prepay a prefix
Which best defines matter? A. Anything that takes up space and has mass B. Anything in the atmosphere C. All the living things on the planet D. All
i need help with #16. please show an example, i do not get this,
Herding sheep and cattle and guarding property. Many dogs more than earn their keep.
the anatomical and physiological study of human disease is called?
Please help if you give me the correct answer I will give you points and brainlest