terrysullivan35
terrysullivan35 terrysullivan35
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

Robin purchased 3 1\2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?

Respuesta :

laurenelise1105
laurenelise1105 laurenelise1105
  • 24-03-2020
The answer is 40 cents
Answer Link

Otras preguntas

Why is technology a challenge to skills management ?How can businesses selling the same goods/services eliminate competition ?
Why is technology a challenge to skills management ?How can businesses selling the same goods/services eliminate competition ?
What is 1/2 of a liter in mL?
What must sound energy move through to travel from source to receiver?
What might happen to the sea star population after oyster beds are destroyed
why are there different ways to display data ( 3 ways )
Who is the normative character in the play Hamlet?
how can i fix this fragment sentancei moved to the United States when i was young it was easy to learn english, my parents were already here, they knew english
8a2 + 6a = 5 how do I do this?
the product of two consecutive positive even integers is 14 more than their sum