jcb679 jcb679
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 2 pounds of strawberries cost $4.50, how much would 3 pounds cost? *

Respuesta :

nazchaudry666 nazchaudry666
  • 24-03-2020

Answer:

$6.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
22johnsona46
22johnsona46 22johnsona46
  • 24-03-2020

Answer: $6.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true about the ranges for the box plots?
The league of nations voted sanctions against which country for invading ethiopia in 1935?
how can using real numbers to help solve word problems
What is the pH at the point of neutralization when 25.00 mL of 0.1000 molar acetic acid (Ka = 1.8 x 10-5) reacts with 25.00 mL of 0.1000 molar sodium hydroxide?
What formula would I use to find A?
what is dangerouse about living for 7 days on one can of sardines answer
Why does Toji say that it would be hard for Japan to pull their troops out of china
What was decided at the Congress of Vienna?
Which of the graphs below correctly solves for x in the equation x2 − 4x + 3 = x + 3?
how many atoms are present in 34.96 moles of mg