ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

evaluate the expression -5|k+3| for k=-11
which equation represents a line that passes through (-9,-3) and has a slope of -6?
what is the name of the tube that transports water?_________
Which personal pronoun correctly completes the sentence? No matter who is playing, our chess matches always give __________ a lot of enjoyment. A. we B. us C. o
Find −a2 − 3b3 + c2 + 2b3 − c2 if a = 3, b = 2, and c = −3.
The area of a playground is 234 yd2. The width of the playground is 5 yards longer than its length. Find the length and width of the playground. (1 point)
A jar contains jelly beans that are red, yellow, blue, and purple. Several people reach in and grab handfuls of jelly beans, then collectively tally the number
write a problem that can be solved by skip counting on a number line
In the outcome of the Opium War (1839–1842), what did the treaties do? [a] They kept China as a puppet government under Queen Victoria.[b] They broke China apar
The diameter is the longest chord that can be drawn in a circle. True False