Ashlynbreon Ashlynbreon
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

CALCULATOR
7. Chase has $24.35. Het unds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. He also buys 3
apples. Each apple costs $0.75. How much money does Chase have left after buying the bananas and
apples?

Respuesta :

cassielimanni
cassielimanni cassielimanni
  • 23-03-2020
How many pounds of bananas does the question ask?
Answer Link

Otras preguntas

During an annual check-up, the doctor typically feels the lymph nodes for swelling. What would swelling in the lymph nodes most likely indicate? A. the body is
Subtract 7/8−1/12. don't know
Need help again, due on Fri. Thank you in advance!!Irrelevant answers will be deleted.​
What are the four branches of Mathematics?
please help me I will mark BRAINLIEST ​
How do you differentiate between an ionic compound and a covalent compound?
Ben had $25 he spent $6.55von lunch and $10 on top up (a) How much did he spent altogether? (b) How money did he left?
20% of a university's 4,000 students have a scholarship a. What percentage of the students do not have a scholarship? b. How many students have a scholarship? c
which statement best completes this diagram
What are some of the models for digital distribution of magazines?