nnmnnnnn nnmnnnnn
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Three dozens of juice boxes cost $4.80, how much do 60 juice boxes cost

Respuesta :

2525252525
2525252525 2525252525
  • 26-02-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

36 juice = $4.80

60 juice = ?

36/6 = 4.80/6

6 juice = 0.8

0.8x10=8

Answer Link
estherlopez96
estherlopez96 estherlopez96
  • 26-02-2020

Answer:

Step-by-step explanation

408 + 60 46.08

Answer Link

Otras preguntas

The slopes of perpendicular lines _____. a. sum to 0 b. are equal c. are negative reciprocals d. sum to 1
What was the court’s dissenting opinion in Plessy v. Ferguson?
Which fungal structure produces enzymes that break down food?
Which two inner planets have water in the form of ice? a. Mars and Earth b. Mercury and Mars c. Venus and Mercury d. Mercury and Earth
most Scholars knew that the Earth was round true or false
a place where a king rule
Which term is defined as the suppression and review of information prior to publication? a. Acta Diurna b. copyediting c. prior restraint d. seditious libel
The ability to produce a good or service at a lower opportunity cost than other producers is called
Where had Dred Scott lived before returning to Missouri?
what do frogs and salamanders have in common?