pulucherico
pulucherico pulucherico
  • 26-02-2020
  • Spanish
contestada

apples cost $1.99 per pound. How much do 3 and 1/4 pounds cost ?​

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
$1.99 x 3.25 = 6.4675
so roughly $6.47
Answer Link
amritpalkaurbal amritpalkaurbal
  • 26-02-2020

cost of 3 pound apples= $5.97

for 1/4 pound = $0.50

Ver imagen amritpalkaurbal
Answer Link

Otras preguntas

does the word each mean multiply
Which of these experiments tests a chemical property of an object?? A.heating the object to determine its melting point B.shining a bright light on the objects
Let t be time in seconds and let r(t) be the rate, in gallons per second, that water enters a reservoir: r(t)=700−40t. a) For 0≤t≤30, when does the reservoir ha
The first true prokaryote cells were formed from
Circle the rate that does not belong with the other three. 60 miles/1hour 88feet/1 second 500feet/1minute 1440 miles/1 day
Writing in math use counters.tell how to make 10 when adding 8 5
In which state did ratification win only by a small margin after a long struggle? a. Georgia b. Delaware c. Virginia d. New Jersey
You have been exercising for some time, which has made you sweat a lot. How is your endocrine system helping to conserve water in your body?
Between what pair of numbers is the product of 289 and 7
Explain why natural selection might favor a high reproduction rate in organisms with type 3 survivorship curves