Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

In some protists, genetic information is transferred from one cell to the next. This transfer is called _____. A. external fertilization B. Internal fertilizat
Help me pls 1) 234+(y+749)=3091 2)8405+347+x)=8995
A net torque applied to an object causes __________.
Using the quadratic formula to solve 4x2 – 3x + 9 = 2x + 1, what are the values of x?
graph linear equation 5x+30=0 how would i do this ​
Prove that the left side equals to the right side: (sin x/(1-cos x))+(sin x/(1+cos x))=2 csc x (use identities to do that)
Which of these countries is NOT located on the coast of Africa? A DR Congo B Kenya C Nigeria D South Africa
David boght a poster for an art project.The poster is 2.7 feet wide and 3.9 feet tall.what is the area of the poster? Enter your answer as a decimal in the box.
help me please! 30 pts. if you comment random letters or numbers you will be reported! thanks!
Please help me with this!