jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

What is 5/5 in simplest form?
What was the significance of the War Powers Act? It granted more power to the president to declare a war. It prevented Congress from withholding fundi
what was the basic cause of the Punic wars
what is the solution to -3x-42>3
Which statement correctly describes a physical change? A) involves breaking and creating chemical bonds but not changing a phase B) may involve a change in phas
-AR verbs end in -________
candy weighs a pumpkin at 12.23 pounds. if she splits it into four pieces, how much would each piece weigh ?
Expand the expression and combine like terms: −4(−11+4n)−3(−2n+9)
_____________ are self-contained, self-sustained explosions, fires, flames, and fireworks used in live performances, film, and other forms of entertainment. a.
how many miles did the Cherokee tribe travel to reach the Indian territory