kaleenasmith112 kaleenasmith112
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

cfarts
cfarts cfarts
  • 24-01-2020

Answer: it would coast about $2.31 per pound

Answer Link
4804414056
4804414056 4804414056
  • 28-10-2020

Answer: Around $2.00

Answer Link

Otras preguntas

how do you rewrite unlike fractions as like fraction
what is 20/100 + 8/10 =
Lynne bought a bag of grapefruit, 1 5/8 pounds of apples, and 2 3/16 pounds of bananas.The total weight of her purchases was 7 1/2 pounds.How much did the bad o
which of the following was a reason for the growth of cities n the late 1800s
DNA seen during interphase of mitosis is in a diffused state called _____? a. Glycine b. mRNA c. Chromatin
_______ coming to our home. A. They're B. There C.Their
Jon ran around a track that was 1/8 of a mile long. He ran around the track 24 times. How many miles did Jon run?
3 cups of pecans decorate the top of 12 pecan pie she puts an equal help you can sit on each pie how many cups of pecans does she put on each pie
How do you say store in spanish
the vote of one individual doea not matter because it cannot affect the outcome of an election