mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

List down four business ideas you have in mind. Explain why these are your choices using five sentences per each business idea.
Which of the following is FALSE about forces? A. Forces can cause change. B. Forces act in pairs. C. Forces cannot be quantified.
what are the 10 imporance of constituion of nepal.​
I WILL GIVE 20 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THIS QUESTION RIGHT NOOOO SCAMS PLEASE AND PLEASE EXPLAIN WHY THAT IS THE ANSWER
Henry has x blue pens. Rachel has $5$ blue pens and $y$ black pens. Jake has $3$ times the total number of pens Henry and Rachel have. Write a simplified expres
Social Security was established to provide workers with a minimum wage. True or False
Explain how differences in protein structure allow one protein molecule to recognize another protein molecule.
find the difference of squares x^2 -225 81- 4y^2 9k^4 - 25
1 software to connect, phones to speak, electrodes to listen 2 happy birthday song, same thought repeatedly, digits of phone number 3 delete, unlock, invent
porque la resurreccion es una buena noticia?