keymont42
keymont42 keymont42
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

5 dollars for 2 cans of tuna

Respuesta :

Zortaria
Zortaria Zortaria
  • 24-01-2020

Answer:

5 times 2=10 well i guess this was a joke right?

Step-by-step explanation:

Answer Link
gskerechanin
gskerechanin gskerechanin
  • 24-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Add together it would be...

$10.00 total

Each can costs...

$5.00 for each can

Answer Link

Otras preguntas

Gene therapy is an integral part of genome projects. It includes the correction of abnormal genes responsible for diseases. Which of these is an application of
lindy made 24 jelly bread sandwiches with a 16 ounce jar of jelly. how many ounces of jelly per sandwich is that?
Rank the following from highest to lowest on the interest rates they offer to consumers on savings accounts.(Traditional, Credit Union, Online or Online-Only)
Kyle is pulled back on a swing so that the rope forms an angle of 30 degrees with the vertical. The distance from the top of the swing set directly to the grou
An example of an incisive comment.
Find the best pair of words based from this analogy: magnus : megas A. tenuo : impleo B.. mono : unus C. aperio : claudo D. pan : nego
Which type of eclipse makes the Sun appear in the form of a ring
F(x)=-5x^2+1 is translated vertically downward by 4 units
El profesor es ____________.
Paul owes Paula 35 cents and has a pocket full of 5-centbecoins, 10-cent coins, and 25-cent coins that he can use to pay her. What is the difference between the