keymont42
keymont42 keymont42
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Mowed 4 yards for $25.00

Respuesta :

kaylafoster
kaylafoster kaylafoster
  • 23-01-2020

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

6.25 per yard

25 divided by 4

Answer Link
Beedoodles13
Beedoodles13 Beedoodles13
  • 23-01-2020
To find how much they made for mowing each yard, you’re going to divide 25 by 4.

25/4 = 6.25
Answer Link

Otras preguntas

Conservation of coal and petroleum?
What happened once the ships arrived in the West Indies?
PLEASE HELPPPPPP!!!!!!!!!!!! Read the passage: “And cut and peeled a hazel wand, And hooked a berry to a thread;” What is the hazel wand? A)a girl B)a magic
You buy a container of cat litter for $12.25 and a bag of cat food for x dollars. The total purchase is $19.08, which includes 6% sales tax. Write and solve an
Explain five problems of negative value in civic education
Please Help I will give you Brainliest Answer.
what roles do the older figures play in the lives of the narrator of The barrio boy
HELP ME!!!!!! Given a cube with a volume of 36 cm3, what is the volume of a square pyramid that can fit perfectly inside the cube? A) 3cm3 B) 6cm3 C) 9cm3 D
8% of 50 as a decimal
what is the origin name of Macau china?