dmansfield03 dmansfield03
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

$12 for 6 bagels; $9 for 24 bagels

Respuesta :

bhashyamsriram1 bhashyamsriram1
  • 22-01-2020

Answer:

This is not a direct variation

Step-by-step explanation:

if 12 dollars for 6 bagels is true then each bagel is $2

if 9 dollars for 24 bagels then each bagel is $0.38

Answer Link

Otras preguntas

As Juliet speaks to Romeo from her balcony, why does she stop him when he tries to swear his love for her on the moon? A. The moon stands for the long years of
Please help me I'm so confused
Find each percent increase or decrease to the nearest percent:from 10 to 15grom 16 to 12& explain ?
How do you get the GCF of terms in polynomial?
Which atom could join together form a molecule of an element
Would a steep mountain or a prairie experience more erosion?
2&2/3 ÷ 1&1/6 can you help me plz?
Which aspect of Gregor’s story most likely reflects Franz Kafka’s life? his refusal to conform to society’s norms his antagonistic relationship with his father
imagine you want to learn more about Mike Smith's osteosarcoma. How could you use microarray technology to determine which genes have been affected in his tumor
why did president rosevelt believe corporate Behavior should be more watched