alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

answer to number 31 please
¿Nos conseguiste las revistas? Sí, ___ conseguí. ¿Le trajiste los refrescos a Roberto? Sí, ___ traje. ¿Le compraste la comida a Elena? Sí, ___ compré. ¿Le
Why is rest so essential to maintain metabolism and a healthy eight?
Which of the following was NOT one of the Five Civilized Tribes? A. Choctaw B. Cherokee C. Seminole D. Apache
What logical evidence do Levitt and Dubner present in response to the counterclaim that a 7–7 wrestler might be more motivated to win and therefore perform bett
A farmer always uses the same squeaky wheelbarrow to carry feed out to his sheep. when he does this, the sheep head for the feed trough in anticipation. in this
A mill processes 27 tons of flour in 3 hours. How many tons of flour can the mill process in 8 hours if its rate or production stays the same?
help please and thank you my answers are wrong and the instructions are included
Sarah and her 3 friends split a bag of candy evenly .they each ate 13 pieces of candy their were 2 pieces left over. how many pieces of candy were originally in
¿A qué se dedicaban los índigenas antes de la llegada de los españoles? a. a la agricultura c. al comercio b. a la ganadería