nicole9337 nicole9337
  • 23-11-2019
  • Mathematics
contestada

a grocery store sells a bag of 4 lemons for $0.79. Which pricing option would result in the same unit price for each lemon

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 23-11-2019
.79/4= .197. Or 20 cents each
Answer Link

Otras preguntas

True or false the origin would be included in the solution set for the following inequality: y>3x-9
How can I work out 30% of (blank) is 60?
What are the advantages and disadvantages of DNA foresics/analysis?
What is the algebraic expression for this story problem?A tank is filling with water from a natural spring well. Two days ago the water was 10 feet deep, and ye
Omg i'm confuse 7(x+4) =9(x -2)
True or false the origin would be included in the solution set for the following inequality: y>3x-9
solve for r F= k (m1m2/r^2)
how could a person  in the provinces be granted roman citizenship
why might someone want to flee to afghanistan to seek a home in a new country
I need help on this question please help?