ringjohn19
ringjohn19 ringjohn19
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost of c ounces of cinnamon if each ounce costs$.79

Respuesta :

Padoru
Padoru Padoru
  • 22-11-2019

The total cost of c ounces of cinnamon would be $0.79c

Since each ounce costs $0.79, just multiply this number by the number of ounces to get the cost.

Answer Link

Otras preguntas

How many four letter permutations can be formed from the first five letters of the alphabet?
What was the significance of the Lend-Lease Act?
What Is The scale factor of the dilation? A)-1/2 B)1/2 C)-2 D)2
What is the slope of these two points? (76,73) & (58,59) Plz have an explanation....
Read the sentences. Compasses do not work at the magnetic poles. The magnetic field at these poles is vertical. Which choice shows the punctuation and/or conj
How many paragraphs do I write in a responsive for an essay?
I need the answer for number 57
Which equation demonstrates the multiplicative identity property
Someone please help?
—Buenos días, señora Méndez. ¿Es Tina su sobrina? —Sí, mi esposo y yo tenemos dos sobrinos, Tina y Pedro son ______ sobrinos.